Nejsem velkým milovníkem nepečených dezertů, ale občas je potřeba připravit něco rychle nebo bez trouby. A tak jsem si to zkusila na tomhle ikonickém zákusku, který patří mimochodem k mým oblíbeným. Příprava je jednoduchá, potřebovat budete jen pár surovin a malou dortovou formu, protože tenhle dortík je fakt drobek.

Základem je tvaroh, na jehož chuti to stojí a padá, takže zapomeňte na odtučněné i vaničkové verze. Vaničkový tvaroh je příliš řídký a krém nebude držet. Nízkotučná varianta bude zase bez chuti a budete muset zbytečně přidávat více cukru. Za sebe mohu vřele doporučit jaroměřický tvaroh v červeném obalu.

Na sušenkový základ mám raději sušenky sušší, něco ve stylu Bebe rodinné. Nebo klidně sáhněte i po po piškotech. Úmyslně jsem nepoužila rovnou kakaové, ale do směsi jsem přidala oblíbené přírodní kakao, které má plnou a intenzivní vůni a chuť. Nicméně použít se dají samozřejmě sušenky jakékoliv 🙂

Dortík nepotřebuje ani dlouhé rozležení, servírovala jsem ho jen pár hodin po přípravě a byl skvělý. Určitě mu ale svědčí při servírování lehce pokojová teplota. Sestavovala jsem ho ve formě s odnímatelným dnem a šel vyjmout poměrně snadno, nožem jsem ho jen předtím objela kolem dokola. Pokud ale máte po ruce páskovou fólii, klidně s ní vyložte vnitřní stranu dortu.

Nepečený MÍŠA dort (16 cm)

Sušenková krusta:

  • 100 g sušenek (možno i piškoty)
  • 2 lžičky kakaa (používám přírodní)
  • 50 g másla

Sušenky a kakao společně rozmixujte, přidejte kousky másla a mixujte dokud se to nespojí. Přendejte do dortové formy o průměru 16 cm vyložené papírem na pečení a vmáčkněte do dna. Dejte do lednice než si připravíte náplň.

Tvarohová náplň:

  • 250 g tučného tvarohu v kostce (nejlepší je červený Jaromeřický)
  • 2-3 lžíce moučkového cukru (podle chuti)
  • lžička vanilkové pasty/extraktu
  • 150 g smetany ke šlehání 33%

Tvaroh, cukr a vanilku dejte do misky a za postupného přilévání smetany vyšlehejte do hladkého krému. Rozetřete ho na sušenkový základ a dejte krátce zachladit.

Čokoládová poleva:

  • 50 g hořké čokolády 55-60%
  • 50 g smetany 33%

Smetanu i čokoládu společně krátce zahřejte v MW a vymíchejte do rozpuštění. Nechte trochu zchladnout, nalijte na tvarohový krém a dejte do lednice.

Před servírováním odřízněte od formy, vyjměte a krájejte na jednotlivé porce. Servírujte při pokojové teplotě.

Pokud si ho budete chtít dortík připravit do větší formy, tak nezapomeňte, že na blogu je tabulka na přepočet surovin 🙂 a ikonku k tisku naleznete na konci i na začátku příspěvku po pravé straně.