Abych trochu „provětrala“ silikonovou formu ve tvaru bábovek, ve kterých se mimochodem nedá moc péct, připravila jsem v nich nepečené tvarohové dortíky. Jejich dutý střed je přímo stvořen pro nějakou náplň. Opět jsem měla nutkání použít něco s čokoládou 🙂 nakonec jsem ale sáhla po citronovém krému.

Dortíky si samozřejmě můžete udělat i do jiného tvaru nebo jen tak do skleničky a citronový krém dát nahoru. Pokud ale bábovičky máte, sáhněte po nich, dortíky v nich vypadají roztomile.

Tvaroh jsem použila vaničkový, ale nechala přes noc vykapat. Zbaví se tak přebytečné vody, zhoustne a je krásně jemný a krémový. Hmotnost uvedená v receptu je po odkapání. Pokud použijete tvaroh v kostce, vybírejte jemný bez kousků a nakyslé chuti. Sušenky jsem použila kupované, ale pokud máte čas a chuť, upečte si své oblíbené linecké. Pro zachování bezlepkové verze servírujte bez sušenky nebo použijte bezlepkové.

Z níže uvedeného receptu připravíte ca. 6 malých dortíků. Formu ve tvaru báboviček koupíte např. tady.

Tvarový krém:

250 g tučného tvarohu (odkapaný vaničkový nebo jemný v kostce)

80-100 g čerstvého krémového sýra (Philadphia, Lučina, Žervé …)

80 g smetany 33%

30 g moučkového cukru (více či méně dle chuti)

1 lžička vanilkového cukru

citronová kůra nebo citronový olej

5 g práškové želatiny + 25 g studené vody

Želatinu dejte do misky, zalijte studenou vodou a nechte 10-15 minut nabobtnat.

Tvaroh, sýr a cukr prošlehejte do hladké konzistence. Přidejte smetanu a citronovou kůru/olej, vše společně prošlehejte. Podle chuti můžete přisladit.

Nabobtnalou želatinu zahřejte v mikrovlnné troubě, pozor, nesmí se vařit. Stačí pár sekund, jen aby se rozpustila.

Do želatiny přidejte postupně 2 – 3 lžíce krému a každou dobře promíchejte. Cílem je želatinu ochladit. Pak nalijte ke zbytku krému a dobře promíchejte.

Nalijte do připravené silikonové formy a dejte do mrazáku alespoň na 8 hodin zamrazit.

Dokončení dortíků

citronový krém – recept zde

kulaté sušenky – domácí či kupované

maliny na ozdobu

Zmrazené dortíky „vyloupněte“ ze silikonové formy a položte na jednotlivé sušenky. Doprostřed nalijte citronový krém, který můžete předem trochu našlehat, a ozdobte dle vlastní fantazie. Dortíky nechte v lednici odležet, než rozmrznou a můžete servírovat.