Tiramisu zná určitě každý, ale troufám si říct, že jen malé procento z nás ho dělá podle originálního receptu. A tím teď nemám na mysli mascarpone, to beru jako samozřejmost, ale syrová vajíčka. Nic proti vajíčkům, ale dávám přednost tepelně upraveným, což by asi do tiramisu moc dobře nešlo 🙂 Proto vajíčka nahrazuji ušlehanou smetanou, která mascarpone nadlehčí a zjemní.

V tomhle případě jsem udělala ještě jednu zásadní změnu, cukrářské piškoty jsem nahradila malými perníčky. A nebudete věřit, jak to chutná skvěle. Troufám si říct, že lépe, než s piškoty. Použila jsem takové ty tvrdé, křupavé perníčky z Ikea, ale koupit se dají určitě i jinde. Krásně se nasáknou kávou, ale nerozmáčí se, jsou vláčné a drží tvar.

Ostatní už je klasika, silná káva, mandlový likér pokud jste jeho příznivcem a kakao. Příprava je jednoduchá a během chvilky máte luxusní dezert. Pak už jen vydržet pár hodin, než se může servírovat. Nebojte se změny a zkuste tohle perníčkové tiramisu, ideálně připravené v malých mističkách 🙂

Na 4 mističky budete potřebovat (koupíte např. tady):

250 g mascarpone

300 g smetany ke šlehání

5-6 lžic moučkového cukru

hrnek silné kávy

mandlový likér

16 křupavých perníčků

kakao na posypání

Mascarpone našlehejte s moučkovým cukrem, smetanu vyšlehejte do tuha a společně smíchejte. Uvařte hrnek silné kávy a dle chuti přidejte mandlový likér. Připravte si 4 mističky nebo skleničky.

Každý perníček namočte do kafe a vrstvěte střídavě s mascarpone do mističek. Začínáme s perníčkem na dno misky a končíme vrstvou mascarpone nahoře. Já dala do každé mističky 4 perníčky na sebe. Mističky posypte kakaem a dejte na několik hodin do lednice, ideálně přes noc.

No a teď už jen připravit lžičky, uvařit dobrou kávu a můžete přivítat jaro. Krásný jarní den všem 🙂