Odpalované těsto jsem si poslední dobou hodně oblíbila. A to nejen pro jeho přípravu a chuť, ale i pro jeho variabilitu pokud jde o tvary. Věneček i větrník jsou fajn, ale musím říct, že nejvíce mi svým tvarem učaroval francouzský eclair. Česky bychom asi řekli banánek, i když už to nezní tak vznešeně 🙂 Eclair bývá obvykle naplněný zespodu nebo z boku jen malými otvory špičkou, tedy bez rozříznutí. Vynikne tak jeho elegantní tvar.

Je pravda, že to chce trochu cviku při stříkání, aby byly banánky stejně silné a dlouhé. Velký podíl má na tom i trouba, která si občas při pečení odpalovaného těsta dělá co chce. Doporučuji péct pouze na horní a dolní ohřev, nikoliv na horký vzduch. Každopádně učení dělá mistra a pokud se vám to hned napoprvé nepovede perfektně, příště to bude určitě lepší. 

Čokoládové eclairs (12 ks)

Odpalované těsto:

60 ml mléka

65 ml vody

špetka soli 

lžíce cukru krupice

50 g másla

80 g hladké mouky

110 g vajec (ca. 2 menší vejce)

+ moučkový cukr na posypání

Troubu předehřejte na 190 stupňů, plech si vyložte pečícím papírem.

Vodu, mléko, sůl, cukr a máslo dejte do kastrolu a přiveďte k varu. Přisypte prosátou mouku a promíchejte do hladka. Těsto odpalujte při nižší teplotě, dokud není hladké a nelepí se na dno a stěny kastrolu, ca. 2-3 minuty. 

Těsto přendejte do mísy a míchejte do mírného zchladnutí. Vejce přidávejte postupně, každé nejdříve dobře zapracujte, než přidáte další. 

Těsto si dejte do sáčku s řezanou trubičkou o průměru 12 mm a na připravený plech nastříkejte banánky o délce ca. 12 cm. Banánky poprašte lehce moučkovým cukrem a dejte péct do vyhřáté trouby. Zhruba po 20 minutách snižte teplotu na 170 stupňů a ještě dalších 10-12 minut dopékejte. Banánky by měly být na dotek pevné a tvrdé.

Čokoládový krém:

150 g hořké čokoády Callebaut 70%

115 g mléka, tučné nebo polotučné

240 g smetany ke šlehání 33%

2 g plátkové želatiny Dr. Oetker

Želatinu dejte do misky se studenou vodou a nechte nabobtnat. 

Čokoládu rozpusťte v mikrovlnné troubě nebo vodní lázni. Mléko zahřejte k bodu varu a nechte v něm rozpustit nabobtnalou želatinu. Poté ho ve dvou krocích nalijte na rozpuštěnou čokoládu, vždy dobře promíchejte stěrkou. Celou směs pak promixujte tyčovým mixérem. Nakonec přilijte studenou smetanu a opět vše promixujte. Směs nalijte do misky, zakryjte folií (přímo na tekutinu) a dejte do lednice alespoň na osm hodin vychladit. 

Vychlazený krém si přendejte do sáčku s úzkou špičkou (krém už se nešlehá). Do každého banánku udělejte zespodu tři malé otvory špičatým nožem a pomocí sáčku je naplňte. Dejte do lednice vychladit. 

Čokoládová poleva:

100 g smetany ke šlehání 33%

100 g hořké čokolády 50-60%

+ kakaové boby na posypání

Čokoládu zalijte horkou smetanu, nechte chvilku odstát, pak vymíchejte do hladka. Za občasného míchání nechte polevu zchladnout a lehce zhoustnout. Eclairs máčejte v polevě a posypte kakaovými boby (případě kousky čokolády).