Pokud jde o moučníky či dezerty s jablky, tak štrúdl u mě jednoznačně vede. Jsem schopná sama za odpoledne „sežrat“ celou nohavici 🙂 Ale zapomeňte na štrúdl z kupovaného listového těsta, ten by u mě neobstál. Mám ráda těsta tenká, křupavá, vonící po másle, zkrátka něco na způsob taženého. A tento je přesně takový. 

Příprava těsta není nijak náročná, hezky se s ním pracuje, netrhá se a jde rozválet pěkně do tenka. Jen se musí připravit pár hodin předem, aby dostatečně ztuhlo. Mimochodem, víte, že první recept, který jsem před lety zveřejnila na svém blogu, byl právě na jablečný závin 🙂 

Jablka jsem nastrouhala na hrubo, přestože se uvádí, že na kousky je to prý lepší. Měla jsem dostatečně sladká, takže další cukr nebyl potřeba. Posypala jsem jen skořicí a přidala trochu rozinek, jak jinak než máčených v rumu. Výjimečně jsem vynechala ořechy 🙂 

Těsto na dva štrúdly: 

125 g másla

50 ml studené vody

200 g hladké mouky

špetka soli

1 vejce

Máslo rozpusťte a nechte zchladnout. Přidejte k němu vodu, prosátou mouku se solí a vejce, vše zpracujte do těsta. Nejlépe to jde v robotu. Těsto je díky rozpuštěnému máslu hodně měkké a „živé“, ale nebojte, v chladu ztuhne 🙂 Zabalte ho do folie a dejte do lednice alespoň na 4-5 hodin vychladit. Můžete si ho připravit i den předem. 

Jablečná náplň:

jablka, oloupaná a nahrubo nastrouhaná (dala jsem 10 malých) 

skořice

rozinky máčené v rumu

kokos, strouhanka nebo mleté ořechy na posypání

Troubu předehřejte na 180 stupňů, plech vyložte pečícím papírem. 

Těsto rozdělte na dva díly, každý vyválejte hodně do tenka. Při válení podsypávejte moukou, aby se vám těsto nelepilo. Hezky se s ním pracuje, netrhá se. Po rozválení by mělo být skoro až průhledné.

Rozválené těsto lehce posypte kokosem (strouhankou) a poklaďte strouhanými jablky po celé ploše. Já strouhám jablka až přímo na těsto. Posypte skořicí a můžete přidat i pár rozinek. Pokud máte hodně kyselá jablka, lehce pocukrujte. 

Těsto zatočte do závinu a opatrně přeneste na připravený plech, nejlépe spojem dolů. Konce můžete zahnout dospodu, ale pokud nemáte extra šťavnatá jablka, není to potřeba. 

Dejte péct do vyhřáté trouby asi na 30 minut. Po upečení nechte vychladnout, před servírováním pocukrujte. 

Štrúdl je skvělý hned po upečení, ale úžasný je i další den. Pokud chcete, aby vám zůstal hezky křupavý, přikryjte ho na tácku jen utěrkou. Nezavírejte do krabice ani dózy, tam by těsto zvláčnělo.