Ingredience:

1 balení mixu luštěnin ( popřípadě jen jeden druh )

Půlka cukety

Polníček nebo jiný drobnolistý salát ( třeba rukola )

Lžíce majoránky

Lžička soli

1 pošírované vejce

Avokádo Šťáva z citronu

Pepř

Balzamikový ocet

Ocet

Postup:

Luštěniny důkladně propláchneme a namočíme na 5 až 10 hodin do studené vody. Vodu slijeme a v čerstvé vodě vaříme asi 1, 5 hodiny. Můžeme přidat majoránku, která tak sníží možné nadýmání. Solíme až ke konci. Luštěniny slijeme, necháme vychladnout a přesypeme do mísy. Mezitím opečeme na olivovém oleji menší kousky cukety, které promícháme s luštěninami.

Větší hrst polníčku nebo jiného salátu omyjeme a přidáme k luštěninám. Osolíme, opepříme a přidáme šťávu z citronu a znovu promícháme. Na povrch položíme oloupané zralé avokádo, které pokapame balzamikovým octem. Přidáme pošírované vejce, což je vlastně vejce vařené ve vodě bez skořápky. Je ale vařené tak, aby žloutek tekl.

Postup: V hrnci uvedeme vodu se dvěma lžícemi octa do varu. Mezitím vyklepneme šetrně vajíčko do menší nádoby. Vodu ve varu roztočíme, například polévkovou lžící, a do středu opatrně vlijeme vajíčko. Vaříme cca 2 – 3 minuty. Osolíme, opepříme a dozdobíme polníčkem nebo bylinami. Před podáváním žloutek rozřízneme a necháme vtéci do salátu. Tip: uvařit můžeme jakékoliv jiné luštěniny. Na saláty se skvěle hodí například cizrna nebo červená čočka. Cizrnu můžeme rovněž koupit již hotovou v konzervě, pokud nemáme čas na máčení a vaření. S ingrediencemi si též můžeme pohrát a zapojit fantazii, ale chuťově se k luštěninám určitě hodí jakkoli upravené vejce.