Ingredience:

 • 1,8 kg mletého hovězího masa1 lžíce soli1 lžíce pepře1 lžička česnekového prášku (nebo 2 stroužky česneku)200 g strouhaného sýra (nejlépe více druhů)1 lžíce oleje1 kg listového těsta3 žloutky2 lžíce sezamových semínek

  Postup
  1

  Troubu předehřejeme na 180 stupňů.

  2

  Ve velké míse smícháme hovězí se solí, pepřem a česnekem. Rozdělíme na dvě stejně velké části. Na pečící papír si položíme formu na kulatý dort a vmačkáme do ní polovinu masové směsi. Formu zvedneme a to stejné opakujeme s druhou polovinou masové směsi. Jeden masový burger posypeme sýrem a druhým burgrem přiklopíme. Okraje přimáčkneme k sobě, aby sýr později nevytékal.

  3

  Ve velké pánvi rozehřejeme olej a opečeme na ní vzniklý dvojitý burger z jedné strany. Otočíme a opékáme i z druhé strany. Při otáčení si můžeme pomoci talířem – položíme talíř na pánev a pánev s ním otočíme vzhůru nohama. Poté burger pouze sesuneme zpátky na pánev.

  4

  Listové těsto vyválíme a vykrojíme z něho dva kruhy, které musejí být větší než samotný burger. Opečený burger položíme na jeden kruh z listového těsta. Přečnívající okraje těsta potřeme rozšlehaným žloutkem. Překryjeme druhým těstovým kruhem a okraje přimáčkneme k sobě a ohneme směrem nahoru okolo burgeru.

  5

  Nakonec celý povrch potřeme žloutkem a posypeme sezamovými semínky. Pečeme 40 – 50 minut.

  6

  Dobrou chuť!